Banyo Giderinden Kötü Koku Geliyor

Post 88 of 176

Banyolar evin en çok kullanılan bölümü. Kişisel bakımdan , çamaşıra bir birçok öz bakım ve temizlik işlerinin yapıldığı yer banyolar. Tabi buna bağlı olarak en çok tesisat arızasının oluştuğu yerde banyolarımız. Banyolarda çok rastlanan sıkıntıların başlıcaları şunlar :

Banyo gideri tıkanıklığı
Banyo lavabosu tıkanması
Banyo küvet gideri tıkanıklığı
Banyo pis su gideri su çekmemesi
Banyo giderinden gelen kötü kokular
Banyo giderinden su taşması

Kısaca özetlersek bu bir kaç madde en çok rastlanan problemlerin başında geliyor. Biz bugün çok sorulan ve merak edilen banyo giderinden koku geliyor şikayetinden bahsedeceğiz. Bir çoğumuzun ne yazık ki banyo giderinden bu tür kokular geliyor. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile çoğu zaman çekilmez bir hal alıyor. Herkes bunun için kendince geçici çözümler bularak çözmeye çalışıyor. Fakat banyo giderinden kötü koku gelmesi aslında ciddi bir sorun ve sağlık açısından da önemli. Şöyle bir örnek ile açıklayalım. Banyo gideri kokuyor diyen birinin evinde buna sebep olabilecek bir kaç neden var. Birincisi gider çok az su çekecek kadar tıkanmış ve giderde pislik biriktiği için koku gelir ve etrafa dağılır. İkinci ihtimal giderinizin hiç bir es yada başka bir deyimle kıvrım olmadan lağıma bağlı olmasıdır ki bu durumda da evinize yoğun bir gider kokusu gelir. Böyle durumlarda yağmur yağdığı zaman da koku artar. Çünkü yağmur sularının lögarlardan lağım suyuna karışması ile lağım sular daha yüksek bir seviyeye gelir evinizin içerisini adeta iğrenç bir lağım kokusu sarar.

Koku dışında eve çok daha fazla mikrop yayılarak sağlığınızı tehdit eder. Banyo gideri kokusu varsa evinizde parfüm yada diğer koku gidericiler ile bu sorunu örtbas etmeye çalışmak doğru değildir. Çünkü bu durumda gider taşması da yaşanabilir. Yapılacak en iyi şey telefon ile gider tıkanıklığı açan profesyonel bir firmaya danışarak bu konu ile ilgili yardım almaktır. Yalnız çalışacağınız firmanın banyo gideri açarken evinizi kırıp dökmesini istemiyorsanız muhakkak kameralı görüntüleme sistemi kullanan profesyonel firmalar ile çalışmalısınız aksi taktirde gider tıkanıklığı  açılıncaya kadar eviniz bir şantiye halini alabilir.Bu adreste bizi göstermektedir.Tam donanımlı tesisat ustalarımız ile

Daha detaylı bilgi için bizi arayın.

This article was written by admin

MENU